Růže velkokvětá
24.6.26
Zahrada poskytuje stín
17.6.26
Obhlídka čapích hnízd
Jako každý rok i letos sleduji čapí hnízda.Poslední dva roky jsem si zamilovala hnízdo v Kněžmostě,bohužel letos obec vypnula kameru a to díky některým divačkám,které nerespektují upozornění,že o hnízdo je postaraný a neustále volají na ZS a na obec.Loni byl na hnízdě problém se včelami.Není to jediné hnízdo,kde byla z podobných důvodů kamera vypnuta.Hnízdo navštěvujeme,abych mohla podávat zprávy do Čapí skupiny a rovněž zapisovat do pozorování hnízd.První návštěva byla 23.března.Měla jsem štěstí na hnízdě byl jeden dospělý čáp.Podle výhružného postoje jsem poznala,že zde bude další čáp,který na hnízdo nepatří.Nemusí vždy hnízdo napadat,ale jak jsem se dozvěděla může to být odchovanec z hnízda,který ještě nehnízdí.
12.6.26
Známá místa
Procházky musí být i když chůze hodně bolí.Často jezdíme k dceří a tam se rádi projdeme k rybníku Oběšenec.Je to už taková skoro pravidelná zastávka.Nejdříve rybník Žabakor a potom rybník Oběšenec.
8.6.26
Prohlídka hradu Kost
Na 29.května jsme si domluvili s vnučkou prohlídku hradu.Společně se synem,snachou a ještě s námi byly na prohlídce dvě vnučky učitelky ze základní školy.Jedna byla učitelka dějepisu a občas vnučky výklad něčím zajímavým doplnila.
O hradu jsem už psala a tak budu stručná a spíše se více zaměřím na nějaké zajímavosti,které jsem našla na internetu.
Hrad Kost je pevnost,kterou podle legend nedokázali dobýt ani husité.Za hradními zdmi se skrývají příběhy šlechtických rodů,velkých požárů i míst,kde se podle pověstí ozýval pláč věznů i poutníků