1.6.26

Malebné obchůdky

                     V historickém centru Českého Krumlova je mnoho krásných historických domů s původními fasádami a dnes slouží převážně jako obchody se suvenýry,galerie
 a apartmány pro turisty.
                Obdivovala jsem obchůdky             


                            Dřevěný obchůdek se nachází v historickém centru Českého Krumlova.
                                 Nabízí široký sortiment ručně vyráběných produktů a suvenýrů ze dřeva

                         

                     



Historická budova s červenou fasádou je hotel Ebersbach,známý jako
Alchymistův dům.
Dům má bohatou historii sahající až do roku 1523.



Vstupní portál domu pochází z let 1588 - 1593


Další obchůdek má tematické okenice.
Znamenají "něco pro dámy" a "něco pro pány".
Mají tady i ručně malované kachle s motivy Českého Krumlova


Restaurace Don Julius.


V krámku se prodává přírodní kosmetika a produkty z bylin
vypěstovaných v ekologických zahrradách


Obchůdek se specializuje na školní,kancelářské,
umělecké a výtvarné potřeby
Budova je součástí historického jádra města,které je známé
svou renesanční a barokní architekturou


Jedno z krásně nazdobených oken z Ateliéru hezky česky.
Nabízí originální dámskou módu


Restaurace Vlašský dvůr


Krumlovský mlýn.Původně středověký mlýn 
stojí na pravém břehu Vltavy pod zámkem
V budově se nachází galerie,restaurace a muzeum historických motocyklů


Mlýnské kolo se sochou vodníka



V jedné z malebných uliček se nachází Galerie Na Ostrově.
Specializuje se na prodej tradičních českých řemeslných výrobků,
včetně dřevěných hraček,loutek i keramiky.


Ulička je krásně osvětlena závěsnými řetězci se žárovkami



Hotel s bohatou historií sahající až do roku 1510,kdy zde býval šenk.


Malebných obchůdku je tady více.Tam kde postávala skupina lidí,většinou Japonců,kteří
tu byli na každém kroku jsem nefotila.
To byl poslední příspěvek z naší jarní dovolené.
Přeji Vám hezké už červnové dny



18 komentářů:

  1. Anonymní01.06.26 8:29

    Jituško, tak to je krásný, díky, moc se mi krámky líbí. Maru

    OdpovědětVymazat
  2. Moc krásné a lákavé obchůdky a vůbec domy. Bylo asi těžké odolat :) Ráda jsem si prohlédla.
    Měj se krásně, zdraví Marie

    OdpovědětVymazat
  3. Moc hezký příspěvek. Taky jsme okukovali obchůdky, když jsme tam byli.
    Měj pěkný den, Jitko !
    Hanka

    OdpovědětVymazat
  4. Krásné fotečky. Mám ráda tyto malé obchůdky.

    OdpovědětVymazat
  5. Krásné město, chtěla bych se tam podívat na dýl. Jedno odpoledne nestačí, zvláště, když v létě jsou tam davy lidí. To si člověk tam právě ty obchodky nevychutná. Děkuji za krásné fitky.

    OdpovědětVymazat
  6. Jituš, to je krásný příspěvek! Z těch fotek dýchá historie a já to miluju!! A ti cizinci - nebyli to spíše Korejci než Japonci? ☺
    Měli jste krásnou dovolenou, a kam teď? 😉

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Aha, tak byli to Japonci, zapomněla jsem, že už jsem se ptala. Ale jsou to cestovatelé, žee? ☺

      Vymazat
  7. Na Český Krumlov a pobyt tam ráda vzpomínám, bydleli jsme v domku kata, z okna jsem viděla na část zámku. Uličkami jsme brouzdali tak jako ty Jitko, byli jsme tam v létě a bylo tam příjemně. Těch Japonců tam byla spousta už v roce 2013. Pěkný příspěvek ♥

    OdpovědětVymazat
  8. Moc krásné krumlovské postřehy. Je to prostě město - perla!
    Jituško, přeji hezký den. Helena

    OdpovědětVymazat
  9. Také na Krumlov ráda vzpomínám. Obchůdky nabízí různý sortiment, ale nevím zda cizinci to nakupují, mně připadá, že jenom fotí a běhají po památkách. Měli jste pěknou dovolenou. Zdraví Večernice.

    OdpovědětVymazat
  10. Krásné obchůdky, taky se ráda dívám.
    Přeju prima den ☀️

    OdpovědětVymazat
  11. Tyhle krám a krámečky jsou kouzelné.
    Hezky si nám to nafotila, Jity.
    Měj se krásně.

    OdpovědětVymazat
  12. Nádherné, roztomilé obchůdky. Trochu mě mrzí, že řada z nich se orientuje především na turisty ze zahraničí. Ale i perly se najdou!

    OdpovědětVymazat
  13. Krumlov je město non plus ultra..m

    OdpovědětVymazat
  14. Jitko, díky za připomenutí Českého Krumlova. Hezké fotky

    OdpovědětVymazat
  15. Jitu, moc děkuju za pokračování v procházce Krumlovem. Jak já to tam miluju, škoda, že je od nás tak daleko 🙂 Ale zase je pravda, že ty věčné davy turistů by se člověku asi brzy zajedly.

    OdpovědětVymazat
  16. To je nádhera. A také takových lákadel, to je pak těžké odolat :-)

    OdpovědětVymazat
  17. Krumlov je opravdu krásný obchůdky mám rada moc si to krásně nafotila děkuji Jituško ..

    OdpovědětVymazat

Moc děkuji za Vaše komentáře,které vždy potěší a kterých si velmi vážím.
Vzhledem k mému problému nebudu děkovat každému jednotlivě,odpovím pouze,pokud budete mít nějaký dotaz k uveřejněnému příspěvku.Děkuji za pochopení