V historickém centru Českého Krumlova je mnoho krásných historických domů s původními fasádami a dnes slouží převážně jako obchody se suvenýry,galerie
a apartmány pro turisty.
Obdivovala jsem obchůdky
Dřevěný obchůdek se nachází v historickém centru Českého Krumlova.
Nabízí široký sortiment ručně vyráběných produktů a suvenýrů ze dřeva
Historická budova s červenou fasádou je hotel Ebersbach,známý jako
Alchymistův dům.
Dům má bohatou historii sahající až do roku 1523.
Vstupní portál domu pochází z let 1588 - 1593
Další obchůdek má tematické okenice.
Znamenají "něco pro dámy" a "něco pro pány".
Mají tady i ručně malované kachle s motivy Českého Krumlova
Restaurace Don Julius.
V krámku se prodává přírodní kosmetika a produkty z bylin
vypěstovaných v ekologických zahrradách
Obchůdek se specializuje na školní,kancelářské,
umělecké a výtvarné potřeby
Budova je součástí historického jádra města,které je známé
svou renesanční a barokní architekturou
Jedno z krásně nazdobených oken z Ateliéru hezky česky.
Nabízí originální dámskou módu
Restaurace Vlašský dvůr
Krumlovský mlýn.Původně středověký mlýn
stojí na pravém břehu Vltavy pod zámkem
V budově se nachází galerie,restaurace a muzeum historických motocyklů
Mlýnské kolo se sochou vodníka
V jedné z malebných uliček se nachází Galerie Na Ostrově.
Specializuje se na prodej tradičních českých řemeslných výrobků,
včetně dřevěných hraček,loutek i keramiky.
Ulička je krásně osvětlena závěsnými řetězci se žárovkami
Hotel s bohatou historií sahající až do roku 1510,kdy zde býval šenk.
Malebných obchůdku je tady více.Tam kde postávala skupina lidí,většinou Japonců,kteří
tu byli na každém kroku jsem nefotila.
To byl poslední příspěvek z naší jarní dovolené.
Přeji Vám hezké už červnové dny
Jituško, tak to je krásný, díky, moc se mi krámky líbí. Maru
OdpovědětVymazatMoc krásné a lákavé obchůdky a vůbec domy. Bylo asi těžké odolat :) Ráda jsem si prohlédla.
OdpovědětVymazatMěj se krásně, zdraví Marie
Moc hezký příspěvek. Taky jsme okukovali obchůdky, když jsme tam byli.
OdpovědětVymazatMěj pěkný den, Jitko !
Hanka
Krásné fotečky. Mám ráda tyto malé obchůdky.
OdpovědětVymazatKrásné město, chtěla bych se tam podívat na dýl. Jedno odpoledne nestačí, zvláště, když v létě jsou tam davy lidí. To si člověk tam právě ty obchodky nevychutná. Děkuji za krásné fitky.
OdpovědětVymazatJituš, to je krásný příspěvek! Z těch fotek dýchá historie a já to miluju!! A ti cizinci - nebyli to spíše Korejci než Japonci? ☺
OdpovědětVymazatMěli jste krásnou dovolenou, a kam teď? 😉
Aha, tak byli to Japonci, zapomněla jsem, že už jsem se ptala. Ale jsou to cestovatelé, žee? ☺
VymazatNa Český Krumlov a pobyt tam ráda vzpomínám, bydleli jsme v domku kata, z okna jsem viděla na část zámku. Uličkami jsme brouzdali tak jako ty Jitko, byli jsme tam v létě a bylo tam příjemně. Těch Japonců tam byla spousta už v roce 2013. Pěkný příspěvek ♥
OdpovědětVymazatMoc krásné krumlovské postřehy. Je to prostě město - perla!
OdpovědětVymazatJituško, přeji hezký den. Helena
Také na Krumlov ráda vzpomínám. Obchůdky nabízí různý sortiment, ale nevím zda cizinci to nakupují, mně připadá, že jenom fotí a běhají po památkách. Měli jste pěknou dovolenou. Zdraví Večernice.
OdpovědětVymazatKrásné obchůdky, taky se ráda dívám.
OdpovědětVymazatPřeju prima den ☀️
Tyhle krám a krámečky jsou kouzelné.
OdpovědětVymazatHezky si nám to nafotila, Jity.
Měj se krásně.
Nádherné, roztomilé obchůdky. Trochu mě mrzí, že řada z nich se orientuje především na turisty ze zahraničí. Ale i perly se najdou!
OdpovědětVymazatKrumlov je město non plus ultra..m
OdpovědětVymazatJitko, díky za připomenutí Českého Krumlova. Hezké fotky
OdpovědětVymazatJitu, moc děkuju za pokračování v procházce Krumlovem. Jak já to tam miluju, škoda, že je od nás tak daleko 🙂 Ale zase je pravda, že ty věčné davy turistů by se člověku asi brzy zajedly.
OdpovědětVymazatTo je nádhera. A také takových lákadel, to je pak těžké odolat :-)
OdpovědětVymazatKrumlov je opravdu krásný obchůdky mám rada moc si to krásně nafotila děkuji Jituško ..
OdpovědětVymazat