neděle 13. května 2018

Vyjížďka na kole

Téměř každý den později odpoledne vyrážím na kole.Je to takové příjemné zakončení dne,kde se kochám krajinou a přemýšlím nad věcmi,které se udály a které mě čekají.

Než vyjedu všimnu si balónu.který míří nad sídliště.Ohlédnu se za sídlištěm,balón zmizel a za chvíli vjedu do obce Přepeře.

Silnice mezi obcí Přepeře a Příšovice je hodně frekventovaná.V budoucnu by tu měl vzniknout chodník pro pěší a cyklostezka.Mluví se o tom už od roku 2010,takže jsem zvědavá,jak to dopadne,ale podle posledních zpráv z časopisu Turnovsko v akci,získala obec Příšovice stavební povolení.Ovšem má to další háčky a v červnu se bude žádat o dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury.


Socha sv.Agáty,která bude na žádost památkářů přemístěna kvůli budoucímu chodníku.


Lavičky lákají k příjemnému posezení ve stínu břízy


Vjíždím do obce Příšovice.Tady se moc nerozhlížím,protože chci mít tento úsek rychle za sebou.Dá se tu potkat s autobusem i kamionem.Těch tu jezdí opravdu hodně,vzhledem k podnikům,které jsou kousek od sídliště v Přepeřské ulici.


Vjíždím do klidné zóny rybníků Malý a Velký Písečák.Moje oblíbená zastávka.Jsou tu hlavně rybáři.


Překvapuje mě,že při tak hezkém počasí,které už nějakou dobu panuje je kiosek u rybníků zavřený.
Rozmýšlím se kudy pojedu,zda objedu na kole Velký Písečák,ale nakonec se rozhodnu pro cestu na Ploukonice.Malebné zákoutí řeky Jizery s kostelíkem na Všeni.

Dnes to vezmu cestou mezi poli.Není tu ani živáčka a tak si to užívám,krásné přírody a volnosti.Tu nejvíce vnímám při jízdě na kole.Jsem volná jako pták...
Na západě se nakupují mraky

Kostel svatého Filipa a Jakuba ve Všeni


Po levé ruce je letiště pro lehká letadla a rogala.Část teď využívají hlavně modeláři
Bene ambula - Jdi v dobrém,šťastnou cestu...
Projedu Všení,Podhájem.Ze silnice není kam s kolem uhnout a tak nezastavujiZastavím až u rozcestí na Modřišice u sochy Jana Nepomuckého.Je zde i hezké posezení,ale to je obsazené.


Sídliště na Vyšince


Nějaký blázen na čtyřkolce rozviřuje suchá poleAlej z Modřišic do Přepeř.Tudy jezdím moc rádaJez v Přepeřích na Jizeře s věžičkou kostela sv.Jakuba


K Jizeře se vrátil autobus,který funguje jako kiosek a je zde hned plno.Ořezaný strom.Škoda,pod ním byl v horkém létě příjemný stín


Pomalu končí jeden krásný den a mě čeká ještě doma pes,se kterým půjdu na procházku