sobota 12. prosince 2020

Předvánoční Turnov

 Původně jsme měly s kamarádkou plán projít si vánoční město.Jenže byla vlezlá zima a začalo ještě foukat a tak jsme rády sedly do vyhřátého auta.V půl šesté večer jsem myslela,že bude ve městě klid.Nevím,co se dělo,ale byl pátek a tak jsme od nádraží  jeli v koloně aut krokem.To bylo něco na manžela.Jako by Turnov byl středem světa.

Výzdoba je moc hezká,hlavní ulice svítí vánočními ozdobami na veřejném osvětlení.Turnov je docela tmavé město a já jsem ho tak i zachytila.

Osvětlení v Palackého ulici


Osvětlení v Palackého ulici


Vánoční stromeček na náměstí Českého ráje


Osvícená kašna


Kašna se starou budovou České spořitelna a kostelem sv.Františka

Výzdoba ve Skálově ulici


Osvětlení ve Skálově ulici


Osvícená Nádražní ulice


Stromeček před podnikem u našeho sídliště


Hvězda v jednom rodinném domku.Líbí se mi koukat do oken,vždy přemýšlím,jak se za ním lidem žije


Naše ulice na kraji města.Tam už vánoční osvětlení nemáme.Manželovi jsem doma uvařila kafíčko a dala mu na talířek,jak já říkám vzorky cukroví,které jsem odpoledně dodělala k posouzení.Chutnalo.Je mu chutná sladké všechno.Tentokrát jsem ho moc nepekla,budou mezi svátky další sladkostiPokoj lidem dobré vůle.


Mějte hezký třetí adventní víkend


46 komentářů:

 1. Krásně jsi rozsvícený Turnov nafotila. V tomto městě jsem byla snad jen jedinkrát.
  Měj pohodový klidný víkend !
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 2. Jitko, to musím poslat kamarádce Marcelce, narodila se v Turnově a nedá na něj dopustit, jezdí tam často a také druhá babička mých vnuček. Teď se tam vlakem nevydáme, nebudeme riskovat.Pěkně jsi to zachytila.
  Cukroví bych si taky dala, to dortíčky uprostřed s mandlemi och...Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jiřinko,na Turnov jsem zvyklá,narodila jsem se tu,ale ledasco bych v něm změnila.Třeba tu dopravu přes náměstí.Ta je hrozná.

   Vymazat
 3. Krásná výzdoba Jituško.V Ostravě máme také hezkou.Zvedne to náladu v této době.A cukroví vypadá lákavě...🎄🎄🎄 hezký večer.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jindřiško,děkuji.Ráda bych se podívala do nějakého většího města,třeba do Mladé Boleslavi,tam měli kdysi nádhernou výzdobu.Ráda se večer mezi světýlkami procházím

   Vymazat
 4. Jitko, krásně to u vás svítí. Cukroví vypadá moc dobře, to si manžel pochutná. M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Maruško,děkuji.Manžel si pochutná,ale má trochu nadváhu,ale aby zhubnul se vůbec nesnaží

   Vymazat
 5. Jitko, mám ráda takto nasvícené uličky měst, krásně jsi zachytila večerní atmosféru. A cukroví bych hned ochutnala. :o)
  Přeji klidnou třetí adventní neděli. D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dášo,také mám ráda nasvícené uličky,ale v Turnově se mi to špatně fotí.Osvětlení je slabé ani blesk mi to neosvítí

   Vymazat
 6. Krásný výzdoba města. Ovšem Ty máš doma Jíťo už hotovo. Krásně načančáno 🔔★⋰⋱★🔔

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Leni,já začala s úklidem hlavně skříní vevnitř a mytím oken a skla v době,kdy jsem měli karanténu,strávili jsme s tím měsíc a později jsem už jenom pekla cukroví,jinak se uklízí pořád.Jak je doma pes,kočka a manžel bordelář to jinak nejde.

   Vymazat
  2. To máš pravdu, mám doma tři chlupáše, vím o čem píšeš. papa 🎄❄🎄

   Vymazat
 7. Krásné. Tuhle vánoční výzdobu ve městech jsem měla jako malá strašně ráda - vždycky jsem se na ni strašně těšila. :) A zůstalo mi to do dneška. Ráda se procházím večerními předvánočními městy.

  Listy snů I Listy pohybu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také to mám ráda.Nejvíce jsem si to užívala,když jsem chodila večer z práce a prošla si celé město,bydlím na okraji.To jsem autobusem nejezdila.

   Vymazat
 8. Jituško nádherná vyzdoba moc hezký všechno osvětlene a cukroví super také už něco mám manžel to po mne žebre něco sem mu dala ale on by to snědl do vánoc všechno ha ha pohodový advent přeji ..

  OdpovědětVymazat
 9. ahojky Jitka...pekná výzdoba..a hlavne že koláčiky chutnajú.....

  OdpovědětVymazat
 10. Krásné večerní fotografie. My půjdeme dnes za Luckou, tak snad také něco vyfotím. Cukroví mám také pět druhů a myslím, že to stačí. Máš to moc hezké. Opatruj se.

  OdpovědětVymazat
 11. Jituško, děkuji za tuk krásně zachycenou adventní atmosféru. Ta kašna je moc krásná! Dnes se chci jít podívat, jak máme vyzdobeno u nás.
  Měj krásnou adventní neděli, Helena

  OdpovědětVymazat
 12. Hezké to je, fotila jsem tady ve městě výzdobu, ale za dne, večer jsem tam ještě nebyla. Mají tu několik nových prvků, tak bych je chtěla vidět i večer....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vendy,mě štve,že je přes náměstí velká doprava a že se nedá náměstí vyfotit aniž by tam jelo auto

   Vymazat
 13. Máte nádherně vyzdobené město Jituš, nádherné fotky. Ve Strakonicích je to také pěkně vyzdobené, ale abych tam kvůli tomu jela večer , když špatně vidím, tak to ne. Jiné by bylo, kdyby mě tam někdo odvezl ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Květuš,děkuji.Já tě obdivuji,že pořád jezdíš.Já se už bojím i jako spolujezdec

   Vymazat
  2. Já musím jezdit, jinak bych byla závislá jen na jiných. Trnu strachy až to někdy nezvládnu ♥ Tady obchody nejsou a lékaři také ne. Když bych jela autobusem tak před 7 ráno a v 12.30 domů ,jinak mi nic nejede. Na kontrolu cukru jezdím už na půl sedmou a to bych musela jet před 5 hod. Všechny autobusy v této nové době zrušili.Dříve jezdil oběma směry každé 2 hodiny.

   Vymazat
 14. Jituško máte krásnou výzdobu ve městě, parádní fotečky***********************

  OdpovědětVymazat
 15. Jituško, krásná adventní atmosféra.
  Světýlka mám moc ráda.
  Krásný podvečer.

  OdpovědětVymazat
 16. Jitko, povedené noční fotografie. Nejvíc se mi líbí ta kašna. Jinak všude pusto, prázdno, náměstí by slušely trhy. A vzorek cukroví je také povedený .-)

  OdpovědětVymazat
 17. Děkuji.Kašna je pěkná,ale původní byla v padesátých letech odstraněna.Trhy nebyly,škoda.

  OdpovědětVymazat
 18. Ahoj, Jituš, u vás to neznám, ale manžel k vám jezdil za lékařem. Vánoční osvětlení máte pěkné.Jak píšeš o té hvězdě v okně...já taky sleduju nazdobená vánoční okna a dost to vypovídá o lidech kteří tam žijí. To okno je vkusné. Krásně ti kvete brambořík...já ho neumím pěstovat. Cukroví vypadá lákavě. Mám taky napečeno :-) a andílek se svíčkou, krása...to já ráda. Ano "Pokoj lidem dobré vůle" měj pokojné dny...dobrou...♥

  OdpovědětVymazat
 19. Jituško máte u vás krásně nazdobeno. Vánoční atmosféra je pěkná. Věřím, že si manžel pochutnal na cukroví - určitě je výborné.
  Iva

  OdpovědětVymazat
 20. Jituško moc krásné osvětlení ta kašna je úžasná líbí se mi moc, i krásné cukrovíčko máš opravdu jsi šikulka, tak přeji krásný poslední advent a hlavně zdravíčko!♥🎄🔔😇

  OdpovědětVymazat
 21. Ivetko,děkuji.Ano,zdraví je nejdůležitější

  OdpovědětVymazat
 22. V některých městech mají opravdu pěknou výzdobu a osvětlení :-) Do oken teď také občas kouknu - někdo to tam má hezky nazdobené, takže to očko tam samo sklouzne :-D

  OdpovědětVymazat
 23. Jitko, máte krásně nazdobené město a tvoje výzdoba doma se mi líbí. Cukrovíčko napečené...Já jsem ho raději sbalila na balkon, jinak bych byla schopná ujídat a ujídat..:-D
  Na stole máš krásný brambořík. Měj se moc hezky a užívej si svátky ve zdraví a pohodě.

  OdpovědětVymazat
 24. Maruško,děkuji.Také mám cukroví na balkoně,ale občas někdo přijde a dám na misku a nějak to rychle mizí.

  OdpovědětVymazat