6.4.22

Výzva - oblíbené místo

 Moje oblíbené místo je Podtrosecké údolí v Českém ráji.Naštěstí je to široký pojem a konkrétní místo vybrat nedokážu.Je to skalnatá krajina s rybníky a potůčky.Jsem s tím místem hodně spojená už od dětství,kdy jsme tady šlapaly se sestrou s tatínkem,zapáleným turistou a značkařem a ten,kdo chodí na můj blog,tak ví,že jsme tady teď už hlavně s manželem opravdu často.Počasí ač chladné,ale jinak docela slunečné nám přálo a tak jsme v pondělí mohli vyjet do přírody.

První místo je rybník Rokytnický s výhledem na Trosky.Snažila jsem se fotit trochu z jiného místa.Můj kamarád fotograf mi říká,že je zajímavé,že stejná místa fotím i pořád ze stejného místa.Tak na to jsem v pondělí hodně myslela.Trochu mě pomohlo v tom i to,že jsem se minulý týden sehnula pro kočku a už nenarovnala.Jde mi to i do jedné nohy.Injekce pomáhají,rehabilitace zatím moc ne.Když někam jedeme manžel mě vždy upozorňuje,že nikde daleko chodit nebude.Teď jsem na to upozorňovala já.Ovšem pro mě je nejhorší sedět.Ale do léta až začne stěhování už budu určitě fit.A jsou horší věci,než nějaká bolavá záda.


Všude kvetou sasanky


Rybník Vidlák.Nutrie už to vůbec nejsou vidět.Bohužel byly zlikvidovány.
V batohu jsem objevila hodně tvrdý rohlík,že nešel ani pořádně lámat.U Krčáku byla jedna volavka.Než jsem vytáhla větší foťák za chvíli uletěla.


Rybník Věžák z druhé strany


Myslela jsem,že dojdu s Bleky až ke skalám,kde je hezky vidět na Věžák.Bohužel ,nešlo to.Ještě jsme se jeli podívat na místo,kde kvetou bledulky.Byla jsem je tu fotit 1.března.Nemám všechny fotografie projité.Fotila jsem hodně sasanky,ale jak foukalo mám hodně fotek rozmazaných.
Teploty šly u nás nahoru,ale od pondělí večer prší.Je to dobře,příroda to potřebuje,když jsme neměli ani v zimě sníh.Překvapuje mě,co napadlo poslední dny někde sněhu.
Mějte se hezky

42 komentářů:

 1. Krásné místo, nedivím se že je tvoje oblíbené!

  OdpovědětVymazat
 2. My máme taky moc rádi celý Český ráj. Tak mě zas moc potěšily Tvoje parádní fotky. A ušla jsi toho hodně. Přeji, ať se Ti záda brzy umoudří.
  Zdraví Marie

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Maruško,děkuji.Záda se rozhodla mě trochu potrápit

   Vymazat
 3. Fotky rybníků mám hodně moc ráda a vždycky si prohlédnu. Nádherná je i labuť, Jitko, ty to umíš krásně nafotit. Přeji hezké dny, pá 😊

  OdpovědětVymazat
 4. Jitko, díky za zapojení do Výzvy, tohle období mám taky ráda, kdy stromy jsou ještě holé a propouštějí dost světla a dole v podrostu už rostou a kvetou krásné květinky, ty jarní, křehké.
  Pěkně ses s tím popasovala. Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaro,když se vydaří je krásné.U nás od pondělí večer prší,ale už příští týden má být zase teplo

   Vymazat
 5. Krásné místo na relaxaci Jituš a ty labutě jsou nádherné..hezké jarní dny..

  OdpovědětVymazat
 6. Fotky jsou nádherné! Přeji ti, ať se bolavým zádům uleví co nejdříve :)

  OdpovědětVymazat
 7. Jitu to jsou moc hezké fotografie. I když tato místa od Tebe znám, tak pokud je fotíš ze stejných míst, tak mně to vůbec nevadí. Naopak vidím ty proměny v různém čase. Vůbec Ti to nemám za zlé. Ony fotky ze stejných míst jsou opravdu pokaždé trochu jiné. Také mám místa, kde fotím stejné záběry a když se pak vracím k těm starším, tak ty rozdíly vidím. Tvoje fotografie z Českého ráje vždy potěší. Tak ať Tě záda brzy přestanou bolet. Hlavně se snaž být v teple, to pomáhá. Přeji ti klidné dny v teplíčku domova.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já to tolik neprožívám,abych porovnávala fotky na to nemám čas,ale tohle místo mám prostě ráda.navštěvujeme ho opravdu často a vždy ani nefotím.

   Vymazat
 8. Jituško zdravím, fotečky nádherné jako vždy. Opatruj se a hlavně zdraví, zdraví ♥ ♥ ♥

  OdpovědětVymazat
 9. Jituško, žiješ v krásném kraji a vůbec se nedivím, že zrovna tohle jsou tvá oblíbená a milovaná místa.
  Záda umí potrápit, nespěchej a doleč je!
  Moc tě zdravím, Helena

  OdpovědětVymazat
 10. Krásná procházka s vodou a lesy, to mám ráda. Líbily se mi stromy porostlé mechem a lišejníky. Držím ti palce, aby bolest co nejdříve ustoupila a mohla jsi se plně věnovat focení.

  OdpovědětVymazat
 11. Naprosto věřím, že je to Tvoje oblíbené místo ! Krásně jsi to nafotila.
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 12. Nádherné fotky Jituško ♥ Český ráj je celkově krásné místo , syn s rodinou tam jezdí často, pojedou i letos o velikonocích ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Květuško,děkuji.To je dobře,že si Český ráj oblíbili

   Vymazat
 13. Jituško, pěkné a uklidňující místo. S krásným výhledem.
  Pěkné jarní dny. Jitka

  OdpovědětVymazat
 14. Český ráj trochu znám hlavně z mládí.Bylo tam krásně a nedivím se,že ho máte oblíbený.
  Děkuji za nádherné fotografie a připomenutí,kdysi známých míst.Jiří

  OdpovědětVymazat
 15. Jitu, to jsou nádherné fotografie. To, že fotíš stejná místa mi vůbec nevadi. Naopak můžu vidět jejich proměnu a můžu říci, že se mi to líbí. Koukám, že můj komentář, který jsem tu včera napsala, zmizel. Přeji ti krásný večer.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Komentář byl ve spamu.Děvčata psala,že jim tam padají komentáře,tak jsem tam mrkla a od ledna jich tam bylo hodně.Děkuji

   Vymazat
 16. Ahoj Jituš,
  krásný výlet, krásné fotky. U nás je chladno. Dělala jsem na zahrádce, děs...sucho, sucho, spadlo pár kapek. Snad něco naprší. Měj pěkný víkend...♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ali,děkuji.U nás bylo taky sucho,ale od úterý prší

   Vymazat
 17. Jitu, moc krásné místo. Já mám samozřejmě nejradši okolí mého rodného Rožnova p.R. ale ze všech hradů mám nejraději Hukvaldy, protože si to na něj musí každý odšlapat po svých krásnou oborou s daňky a staletými Buky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani na Hukvaldech jsem byla a mám je i na blogu.Byli jsme tam při naši dovolené v Beskydech

   Vymazat
 18. Jituš, moc hezké místo a fotografie. Hlavně ať Tě nebolí záda ani nic jiného a jsi brzy v pořádku ! Posílám pozdrav. Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Leni,děkuji.Na záda jsem nikdy netrpěla,ale možná jsem je trochu načla při malování

   Vymazat
 19. Jituško, jako vždy hezké fotky. Maru

  OdpovědětVymazat
 20. "Parádní fotky, moc krásné místo a Bleky úžasná má svůj klacík hihihi ⚛ ღ ♥

  OdpovědětVymazat
 21. Nádherné Jitu a moc děkuji za tu krásu♥

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za Vaše komentáře,které vždy potěší a kterých si velmi vážím.
Vzhledem k mému problému nebudu děkovat každému jednotlivě,odpovím pouze,pokud budete mít nějaký dotaz k uveřejněnému příspěvku.Děkuji za pochopení