20. května 2021

Kryštofovo Údolí a Hamr na Jezeře

Dnešní příspěvek bude pokračováním naší cesty za synem z 8.května.Z Hrádku nad Nisou jsme pokračovali do Kryštofova Údolí.Je to malá obec,převážně rekreačního charakteru.Rozkládá se v hlubokém údolí říčky Rokytka pod svahy Ještědského hřbetu.Po dlouhé době bylo krásné počasí a tak bylo jasné,že takové místo hodně navštěvované bude plné aut,lidí a cyklistů.Manžel nechtěl ani vystoupit z auta.Řekla jsem mu,že když už se nám podařilo zaparkovat,tak si to tady projdeme.Jenže foťte,když nechci,abych měla na fotkách lidi.

Nejdříve je vidět železniční viadukt.Novinský železniční viadukt je technická památka a patří mezi nejhezčí a největší viadukty v Čechách.
Říčka RokytkaVšude jsou malebné chaloupkyNejcennější historickou památkou je raně barokní dřevěný kostel sv.Kryštofa z konce 17.století.


Vedle kostela je márnice a zvonice s  šindelovou střechou.V sobotu bylo ještě vše zavřené.Kryštofovo Údolí je proslavené jako betlemářská obec.Je tady muzeum betlémů.Naproti muzeu stojí orloj,který je umístěn ve věžové budově bývalé trafostanice.Každou hodinu se v okýnkách objevuje postupně 12 apoštolů.Kampak vláčku,kam jedeš...Protože jsme měli ještě čas,mladí také někde výletovali a grilovat se mělo na  zahradě až později,tak jsme zastavili ještě v Hamru nad Jezerem a prošli se u Hamerského rybníku.Všude plno lidí,ale tentokrát mě to nevadilo.Bylo hezky a je dobře,že lidé míří do přírody.Pořád se točíme kolem JeštěduKdyž někde vidím zajímavý kostel,manžel mně zastaví.Občas si nepamatuji,kde to bylo.Kupodivu si to manžel tentokrát pamatoval.Obec Zdislava,kostel sv.Jana Křtitele.Do areálu jsem se nedostala,bylo zavřeno.
U mladých nás radostí vítala Bleky a potom usnula na vyhřátých dlaždicích.


Dlahu mi dnes v nemocnici sundali a prst ani neohnu.Tento příspěvek jsem myslela,že ani nedodělám.Syn jel sekat zahradu k sobě na barák a řekl,že mi příspěvek nahraje,jenže nechtělo se mi na něj čekat.Zítra začínám chodit na rehabilitace.Mám něco doma rozháčkovaného,tak snad prst rozpohybuji.
Prší a prší,občas vykoukne sluníčko.Dvakrát jsem s Bleky na procházce zmokla.A před hodinou velký rachot a padaly kroupy.
Mějte  hezké dny

43 komentářů:

 1. Takovou procházku bych si také dala. Krásné fotky a ty chalupy, to je prostě nádhera. Držím palce, ať prstíček brzo rozpohybuješ a můžeš pokračovat v háčkování. Měj se fajn 🌻😉

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi,děkuji.Snad to půjde s prstem.Snažím se cvičit.Vnuk měl před časem také zlomený prst ze sportu a měl ho potom trochu pokřivený,ale snad už se to spravilo.

   Vymazat
 2. Děkuji za krásné fotky, krásná krajina a záběry, zaujal mě hned ten viadukt, dřevěný kostel i muzeum betlémů. Kolem Hamerského rybníka je to malebné. Věřím, že Ti rehabilitace pomůže, tam bývají šikovné sestry. Pěkné dny přeji. ☺

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani,děkuji.Je to krásné místo,hodně navštěvované.Nebyli jsme tam poprvé

   Vymazat
 3. Není nad to,brouzdat krásnou jarní přírodou,zvláště když je kde..moc hezky jsi to ztvárnila,fotograficky i komentářem,díky za zážitek...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi,děkuji.Škoda,že nám to počasí teď moc nedovolí

   Vymazat
 4. Ahojky Jíťo, to jsou opět super fotky.Krásná podívaná. Měla jsi moc hezký výlet. Bleky je úžasná. Máš i moc pěknou úvodní fotečku na blogu. Prima večer ♥ ღ ☼

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Leni,děkuji.To je ze zahrádky moji nejmladší sestry.Holky jsem na chvíli odstranila,ale budu to střídat.

   Vymazat
 5. Moc pěkné fotky ,krásný výlet Jituško ♥

  OdpovědětVymazat
 6. ahojky Jitka super krásne fotky.. ten most a ten malý domeček krása.... Jitka ja nerobím mrkacie ženy.. Je toho vela na blogu a niekto musí robiť aj obyčajné obrázky ... aspoň to nie je také jednaké......

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Slávko,děkuji.Já to psala proto,že už jsem z těch mrkaček zblblá a čekám i jinde,že to na mě mrkne.Máš pravdu,že to nemusí všude mrkat.

   Vymazat
 7. Jé, Kryštofovo údolí známe, moc se nám tam líbilo. Ještě tam nebyla ta kašna :) Ale nevím, copak to leží na té větvi? Ale hlavně přeji, ať Ti rehabilitace brzy pomůže:)
  Zdraví Marie

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také jsme tady nebyli poprvé a asi ne naposledy.
   Teď nevím,jakou větev myslíš,ale na jedné na stromě je asi světlo.Napadlo mě,zda to není večer nasvícené

   Vymazat
 8. Jitu, moc krásný výlet i fotografie. Kryštofovým údolím jsme začali konečně trochu jezdit na výlety a to ještě v době, kdy jsem marodila, ale nastartovalo to naše cestování a také to dost pomohlo při mojí léčbě, což byl hlavně pobyt v přírodě, nový lékař a také změna léčby. Proto mam k tomuto místu i speciální a hezký vztah. Byl to obrat k lepšímu. Děkuji Ti za tuto krásnou připomínku. Koukám, že i tam už jezdí Arriva, tak tam už nám také režijky ČD neplatí. Měj krásný den.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaru,to je dobře,že to místo má pro tebe zásadní význam.

   Vymazat
 9. Krásné fotky, Jituško! V Kryštofově údolí jsem byla před spoustou let, ten viadukt mi učaroval stejně, jako našemu Adamovi - bylo mu asi 5 let a maloval ho pak dlouhé měsíce.
  Moc ti přeji, aby byl prstík brzo úplně funkční!
  Pa, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko,děkuji.Mám tyto technické památky ráda.To je hezké,že Adam ho maloval.V jednom z příštích příspěvků budu mít ještě jeden podobný viadukt.

   Vymazat
 10. Krásné fotky, Jituško. jsou to místa, která neznám, tak je ráda navštívím aspoň virtuálně.

  Krásný den.

  OdpovědětVymazat
 11. Jituš, tak to je jak z pohádky...Kostel, orloj, chaloupky jak malované. Vybrala jsem si tu druhou, bílou. A ten viadukt bych chtěla vidět naživo ! Ať máš prst brzy cajk. Zdraví Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Leni,údolí je opravdu malebné.Občas se tu stavujeme
   Prst cvičím,snad to bude dobré.Hlavně jsem ráda,že ho nemám křivý.To měl vnuk,ale už se to myslím, spravilo

   Vymazat
 12. Ten viadukt je nádherný!

  OdpovědětVymazat
 13. Krásné fotky, hezky jsem se s vámi prošla. Nejvíc se mi líbí ty chaloupky, jsou opravdu malebné.
  Držím palce, aby se prst brzy rozcvičil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Růženko,děkuji.Těch krásných chaloupek je tam hodně,ale neodvážím se vždy fotit.Už asi 3x mě zahlédli majitelé a musela jsem odpovídat na dotaz,proč si jejich chalupu fotím

   Vymazat
 14. Ahoj Jituš, to je doslova ráj...krásné fotečky. Přeji prima víkend a plné uzdravení prstíku...♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ali,děkuji.Prst bude dobrý,včera jsem zkoušela i háčkovat

   Vymazat
 15. Jituško, úžasný fotky, hned bych jela tam na výlet, tak ještě milence, to by bylo něco. Maru

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Maruško,děkuji.I milenec by byl,kdyby jsi chtěla,zájem je

   Vymazat
 16. Jituš, nádherné fotky z Kryštofova údolí a z Hamru. 👍👍👍 Mám ta místa moc ráda a ráda se tam vracím.
  Pokud mohu poradit, já po sundání sádry jsem si máčela ruku ve vlažné vodě a mačkala gumový míček. Prst jsem rozhýbala docela brzy. Možná už ale existují sofistikovanější postupy.
  Měj hezké a uzdravjící dny.🍀

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Alenko,taky se tam vracíme často a asi budeme i nadále,protože synova přítelkyně bydlí tímto směrem.
   Děkuji za radu,budu tak rehabilitovat.

   Vymazat
 17. Nádherné fotečky o ty chaloupky jsou překrásné.

  OdpovědětVymazat
 18. Jitko, takovou procházku bych si také nechala líbit. Prošli jste krásná místa a pořídila jsi parádní fotky. Snad se ti podaří prst rozhýbat, aby jsi zase mohla fungovat, jak potřebuješ. :o)
  Přeji hezký víkend. D.

  OdpovědětVymazat
 19. Dášo,moc děkuji.S prstem cvičím a myslím,že to bude dobré

  OdpovědětVymazat
 20. Moc pěkné fotky z krásných míst. Chaloupky miluji, ale i rybníky s odrazem oblohy mi vždy učarují.
  Hezký den! I když co do počasí asi bude nic moc. Od rána máme šedivo a už i nějaká ta kapka dešťová spadla.
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 21. Hani,děkuji.Mám to stejně.
  U nás od rána leje,doslova

  OdpovědětVymazat
 22. Jitu, koukám, jaké vám přálo krásné počasí, někdy to pod Ještědem bývá studené, větrné a deštivé. Do pruhu od Hodkovic přes Český Dub až k Jitravě jezdíme rádi, krásně jsi to nafotila a čiší z toho pohoda.Viadukt v K.Údolí nezklame, každého ohromí. Samotné Kr.Údolí je opravdu působivá vesnička.Jak ráda jsem se tam s tebou vrátila! Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
 23. Jiřinko,děkuji.Nebyla jsme tady poprvé a asi ne naposledy.Je to moc hezký kousek země.

  OdpovědětVymazat
 24. Krásná procházka moc děkuji vždy se ráda podívám na tvoji tvorbu nádherné fotečky a Ještěd je krásně vidět a jak píšeš je to hezký kousek země ani se nemusí nikám jezdit hezký den přeji..

  OdpovědětVymazat
 25. Jituš parádní fotečky, procházka a povídánko, jsi zlatíčko, děkuji ♥ ♥ ♥

  OdpovědětVymazat
 26. Opět moc krásné místo. Moc se mi všechny tvoje fotky líbí. U nás v republice je opravdu krásně.

  OdpovědětVymazat