pátek 7. května 2021

Západ slunce z Kozákova

 Již nějakou dobu jsem manželovi básnila o tom,jaké má krásné fotografie turnovská fotografka a cestovatelka z Kozákova,hlavně východy a západy slunce.Fotila jsem z Kozákova už několikrát,vidím na něj z oken bytu a tvoří se nad ním krásné mraky.Dole u nás tolik krásných mraků není.Teď je vůbec obloha celé dny šedivá.Ve výšce 744 m.n.m. je to o něčem jiném.V pondělí navečer mi manžel řekl,že jedeme na Kozákov.Nahoře byla pořádná zima a také fičelo.Manžel mi postavil stativ,na něj fotoaparát a já jenom mačkala spoušť.Za celou zimu jsem neměla tak zmrzlé ruce.Nejtepleji bylo prostředníku,který je zabalen v obvazu.Pár nadšenců se nás tam sešlo.

Riegrova chata s rozhlednou na hoře Kozákov
Bezděz se opět vypíná nad krajinou


Vpravo je Turnov


Hrad Trosky
Je vidět i na Valdštejn,který se zdá hodně daleko,ale pěšky je to 12 km.Do Turnova po silnici je to 16 km.
Zámek Hrubá Skála. a Skalní město.To je hodně velký výřez.


TroskyČekáme dokud slunce nezapadne


Poletuje tu bílý psík,vypadá jako dcery maltézáček.


Přejdeme na druhou stranu hory a tady je vidět na Krkonoše.Vrcholky jsou bílé.Příště se pokusím manžela vytáhnout na východ slunce.Nad zasněženými vrcholky by to byla krásná podívaná.Ale dostat manžela tak brzo z postele se mi asi nepovede.
Sluníčko zapadlo.


A zase nám prší.Včera to bylo dokonce se sněhem.
Mějte se hezky

20 komentářů:

 1. Jitko, fotky se ti moc povedly. Závidím ti, že byl tvůj manžel tak vstřícný a ochotný navečer někam jít. Já už dlouho plánuju pohled na večerní město z Helštýna nebo západ slunce nad rybníkem v Podlesí, kde se západní břeh téměř dotýká obzoru.Ale nikdo se mnou nechce jít. Nyní by se ti hodila na focení se stativem dálková spoušť, kterou bys mohla ovládat i v rukavicích a zdravou ruskou. Přeji zdárně a rychlé hojení.

  OdpovědětVymazat
 2. Škoda že těch mraků bylo až tak moc. I tak jsou to ale pěkné fotky. Se máš, že kousek od domu máš takovou vyhlídku, to bych tu taky brala, ale nejvyšší kopec tady u nás je sice přístupný autem ale úplně nanic, protože je zarostlý v hustém (zaplaťbůh zatím) lese a není z něj vidět vůbec nic. To bych musela na rozhlednu ale ta je večer už zavřená....

  OdpovědětVymazat
 3. Jitko, to je ten Kozákov, o kterém jsme se učili, že je to naleziště polodrahokamů? ☺ No, když dále je Turnov, řekla bych, že to je ono. Tak to je pecka, to místo bylo známé a osídlené už asi v pravěku. Často bývá, že chceš fotit a zrovna jsou mraky, ale fotky se mi líbí a tato místo neznám. Zajímavá krajina. ☺

  OdpovědětVymazat
 4. Jituš, parádní fotky. Nádherné barvy. Moc se ti to povedlo.
  Krásný víkend. Jitka

  OdpovědětVymazat
 5. Jitko, výlet se vyplatil, pořídila jsi nádherné fotky. Máš hodného muže, který má pochopení pro Tvé záliby.

  OdpovědětVymazat
 6. Jitko, krásné pohledy - večer jsme na Kozákově ještě nebyli.Zítra tam je zrovna setkání radioamatérů, ale manžel nepojede.Krkonoše, když jsou nahoře ještě bílé, jsou vidět také z Klíče a z kopečku Kuchyňka u Brázdima - kousek od Brandejsa n.L., ale z Kozákova to máš jako na dlani. Na východ slunce z Kozákova se těším. Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
 7. Jituš, ty fotky jsou tak nádherné, až se tají dech. Český ráj a vzdálenější okolí jsou tu jako na dlani. Pro mně navíc milé vzpomínky na chalupu, ležící na úpatí Kozákova. Často si říkám, jaká je to škoda, že jí manželův bratr prodal.
  Měj hezké dny.🍀

  OdpovědětVymazat
 8. To jsou úžasné fotky. Ta obloha dovede vytvořit krásné barvy ♥ Přeji ti hezký a pohodový víkend :)

  OdpovědětVymazat
 9. Jitu,
  moc krásné fotografie jsi pořídila a za soumraku to není zrovna jednoduché focení. Západ slunce nafotit z nějakého kopce je vždy zajímavé, protože je super výhled. Přeji Ti krásný a pohodový víkend.

  OdpovědětVymazat
 10. Krása. Mám Český ráj moc ráda.

  OdpovědětVymazat
 11. MOc hezké fotky. Přeji hezký víkend, zdravím 😀

  OdpovědětVymazat
 12. Ahoj Jituš, opět krásné fotečky. Přeji Ti pěkný víkend...♥

  OdpovědětVymazat
 13. Jituš, krásné fotky s barevnou oblohou. A ochotný manžel...Zdraví Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
 14. Hezký víkend Jíťo, super fotečky ♥ ღ ☼

  OdpovědětVymazat
 15. ahojky Jitka... wau wau wau nádherné-krásne fotky...tá obloha je úžasná********************

  OdpovědětVymazat
 16. Jitu, tak to je velká nádhera, tohle se mi jen tak nepoštěstí vidět.
  Děkuji a přeji krásný den, Helena

  OdpovědětVymazat
 17. Moc pěkné fotky i krajinka Jituško ♥

  OdpovědětVymazat
 18. Chuděrko promrzlá, ale udělala jsi nám radost, úžasné fota šikulko, stálo to za to, prstík stále bolí?******************************

  OdpovědětVymazat
 19. Neboj nezapomněla jsem vše jsem si prohlédla a nádherné fotky jsi pořídila ty mraky jsou opravdu nááááádherné jsi Jíťo šikovná. Měj se moc hezky♥

  OdpovědětVymazat