16.3.22

Zámek Lobeč a neuvěřitelné setkání

 Asi jsem se někde v komentáři už zmínila,že jsem vyrůstala v partě devíti děvčat.Byly v ní samozřejmě i mé dvě mladší sestry.Scházíme se celé roky už asi  50 let,kdy jsme opustily náš dům..Bohužel jedna z nás zemřela na covid a o jedné jsme několik roků nevěděly.A stala se náhoda.V Turnovských listech se objevila vzpomínka na jejího bratra a otce.Musely jsme zapátrat až kontakt našly.A byly jsme pozvané na návštěvu.Takže manžel řídil a vezl mě,moji sestru a další dvě sestry,se kterými jsme si nejblíže.A hlavně bydlí v Turnově.Setkání to bylo moc hezké a Eva nás provedla po místě,kde žije.Navštívily jsme krásný zámek Lobeč,který je v soukromých  rukách a je zde penzion.Trochu Vás seznámím s historii zámku

Zámek je památkově chráněný objekt v obci Lobeč v okrese Mělník.První zmínka pochází z roku 1323 a píše se o statku.Až někde v polovině 17.století  za Roberta Geraldina vznikl na místě zámek.Vystřídalo se tu hodně majitelů.V roce 1828 koupila zámek rodina Vaňků a za nich došlo v roce 1833 k úpravám zámku.Další z majitelů Rudolf Cicvárek modernizoval dodnes fungující pivovar.V roce 1928 koupil Lobeč generální ředitel Škodových závodů a jeho potomkům patřil zámek až do roku 1948,kdy byl znárodněn.V roce 1991 byl v restituci zámek rodině vrácen.Prošel rozsáhlou rekonstrukcí a dnes je zde penzion.Líbilo se nám tam moc.Pohled od zámku na obec.Po pravé straně je v budově Muzeum Eduarda Štorcha.Škoda,že bylo zavřené,protože jako holky jsme hltaly jeho knížky,tak bychom se do muzea rády podívaly.Ale věříme,že jsme tu nebyly naposledy.
V pivovaru se nachází muzeum o historii lobečského piva.


Zámecký park

Penzion je moc pěkný a rozsáhlý.Pan majitel nás zval,abychom sem někdy třeba na víkend přijely.Docela jsme o tom s děvčatama začaly uvažovat.Taková dámská jízda by se nám moc líbila.


O kousek dál jsme se šly podívat ještě na kostel Povýšení svatého Kříže ze 16.století a zvonicí.Jenom kuk dovnitř


Zvonice
Je zajímavé,že jsme se tady nedávno s manželem pohybovali.Mapu vždy dost zkoumám,ale zámku jsem si nevšimla.Bylo tu moc hezky a snad se sem zase někdy s děvčatama podíváme.
Samozřejmě nás manžel společně vyfotil,ale toleruji jejich přání,aby nebyly nikde na internetu.Fotografie,ale už mám pro ně na památku vytištěné.
Přeji Vám hezké,klidné dny43 komentářů:

 1. Jitko,měla jsi pěkný výlet.

  OdpovědětVymazat
 2. Jituš, tak to muselo být milé setkání a ještě na takovém hezkém místě. Měj se dobře. Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Leni,bylo to moc mile setkani.je mi mezi děvčatama moc dobře

   Vymazat
 3. Moc hezké místo a hlavně - parádní setkání! Moc ti to přeji, Jituško! Ať vyjde ten víkend!!!
  Měj příjemný den. Helena

  OdpovědětVymazat
 4. Teda Jitko, to byl zážitkový den. Budeš na něj ráda vzpomínat. Krásné záběry.

  OdpovědětVymazat
 5. Krásný výlet s milým setkáním. To muselo být moc fajn !
  Klidný den!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 6. Jitko, jezdíme okolo do Nosálova, ale musím tě opravit, tohle Mšeno není lázeňské, pokud nemyslíš to pověstné koupaliště... to by mi muselo něco někde uniknout. Omlouvám se, ale Mšené Lázně jsou od nás na západ.
  Jinak to setkání muselo být po letech dost emotivní. Náhody se dějí a jistě tě to potěšilo.
  Pa Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
 7. Jiřinko,už jsem opravila.Spletlo mě to,že píšou o koupališti,jako o městských lázních a já si to tak uložila.Moc děkuji za upozornění

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jitko, to je maličkost, já jsem byla ve Mšeně se svojí sestrou na táboře někdy koncem padesátých let? nebo v šedesátém a chodilo se na Pokličky, na Kokořín.Kolem Mšena je spousta vesnic se zajímavými domy, kostelíky a zvonicemi. Dokud jsem byla toho schopna, jezdila jsem okolo na kole,jo, to je pryč.
   Nosálov je taky moje oblíbená vesnice s výhledem na Bezděz.A rozhledna Vrátenská hora.
   Měj se fajn. Jiřina z N.

   Vymazat
 8. Jitu úžasné fotky
  měj prima jarní dny

  OdpovědětVymazat
 9. Jitu, to byl zajímavý výlet a také setkání. Ten zámek je nádherný a vůbec ho neznám. Ubytování tam asi bude příjemné, ale docela drahé... Jinak letos s ubytováním na dovolenou asi budou problémy...No uvidíme, co bude dál. Děkuji za hezkou podívanou a přeji Ti příjemné dny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaru,děkuji.Asi dost rekreačnich objektů bude obsazeno uprchliky

   Vymazat
 10. Jíťo, tak to jsi měla super den, krásné fotky i setkání, to je hezké ⚛ ღ ♥

  OdpovědětVymazat
 11. Jituško zdravím, určitě mile a nádherně prožitý den, fotky jako vždy úžasnééééé****************

  OdpovědětVymazat
 12. Zajímavé setkání! Taky bych měla zapatrat ☺️. Věřím, že jste si krásné dny užili...

  OdpovědětVymazat
 13. Jituško, pěkný výlet a taková setkání vždy potěší. My jsme měli první sraz se spolužáku ze střední školy až po 30ti letech a to byla teprve sranda :-)
  Krásný víkend ti přeji. Jitka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jituško,děkuji.Od zakladky jsme meli sraz naposledy před 20 lety,ale to nevadi,protoze jsme vsichni skoro v Turnově a nebo okoli a vidavame se a s nekterymi devcaty si jdu obcas nekam posedet

   Vymazat
 14. Taková milá setkání jsou vždy příjemná.A když se spojí s návštěvou něčeho zajímavého,je to paráda,zvláště v dnešní vypjaté době.Je třeba hledat positivní věci,měj se hezky ..

  OdpovědětVymazat
 15. Parádní výletování aj setkání, moc krásné fotečky. Opatruj se Jitu a měj krásný víkend.😉

  OdpovědětVymazat
 16. To musel být výlet! 🙂 Fotky jsou moc hezké.
  Jituško, přeji vám pohodový víkend.

  OdpovědětVymazat
 17. V Lobci jsem byl před lety v pivovaru..Jinak ale i cast Krakup, kde nyni bydlim, se jmenuje Lobec (Bydkim ake v casti zvane Lobeček)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji.U vas to moc neznam ac jsem v Kralupech byla

   Vymazat
 18. Nádherný výlet i fotky Jituško ♥

  OdpovědětVymazat
 19. Ahoj Jituš,
  po delší době jsem se dostala na blogy.
  Děkuji za pěkný výlet. Měj krásné dny...♥

  OdpovědětVymazat
 20. Jituško, moc pěkný zámek, který neznám.I okolí je přitažlivé. A v parku až jaro pěkně svítí. .

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za Vaše komentáře,které vždy potěší a kterých si velmi vážím.
Vzhledem k mému problému nebudu děkovat každému jednotlivě,odpovím pouze,pokud budete mít nějaký dotaz k uveřejněnému příspěvku.Děkuji za pochopení