22.1.22

Husí Lhota a Vlčí Pole

 Název Husí Lhota jsem slyšela poprvé,kdy nás dcera požádala,zda by se nám nechtělo,když pořád cestujeme ji tam něco vyzvednout.Při hledání v mapě jsem zjistila,že se Husí Lhota nachází v místech,kde se občas pohybujeme a to v okrese Mladá Boleslav.Hledala jsem tady nějakou zajímavost.Většinou je to kostel,ale ne vždy je na focení.Tady jsem měla štěstí.Kaple a zvonice byly opraveny v roce 2021 na náklady obce.Když se chce asi to jde.

Minulý týden byl hodně větrný a mraky se honily sem a tam.Sníh napadnul až ve čtvrtekKaple sv.Anny,která byla vystavěna roku 1823
z finančního zajištění občanů Husí Lhoty.Roku 1908 byla rozšířena a v roce 2021 opravena.Zvonice u kaple sv. Anny z roku 1862.

Další zajímavost jsem našla nedaleko v obci Vlčí Pole.Krásný kostel Šimona a Judy,bohužel jsem se blíže než před bránu nedostala.S porovnáním fotografie,kterou mám z internetu je vidět,že byl opraven.
Autorem tohoto snímku je Sovička169.


Kostel pochází z roku 1683 a je chráněn jako kulturní památka.
Vedle kostela se nachází zámek,který je sídlem domova důchodců.Možná se zde dá projít ke kostelu.To jsem se neodvážila,aby mě někdo nezarazil.Na místě zámku stála původně tvrz,kterou nechala v roce 1623 Polyxena Lobkovic přestavět na renesanční zámek,který byl dále v roce 1683 barokně přestavěn.Další empírovou podobu získal v 19.století.K zámku přiléhá rozsáhlý park se třemi altány a sochami.Je nepřístupný.
Zámek je rozsáhlý,což dokazuje fotografie,kterou mám opět z internetu.Autorem je Jan Čermák.


Sluníčko osvítilo hrad Valečov.Rybníky jsou u nás z části zamrzlé a tak jsou labutě všude v okolí na zeleném.Měsíc vychází nad sídlištěm u nádraží.Počasí je bláznivý a hodně ledový,díky větru.Do rána připadnul sníh.
Chvíli sluníčko,chvíli mraky.Ráda bych někam za město,ale nevím,jak pochodím u manžela.
Prožijte víkend co nejlépe


16 komentářů:

 1. Jituško děkuji za hezké podívání♥ fotografie jsou nádherné. Já tyto končiny neznám a ani se tam nikdy nedostanu. Hezký víkend ♥

  OdpovědětVymazat
 2. Děkuji za hezké fotky i zajímavé povídání k nim. 🙂
  Jituško, přeji vám hezký víkend.

  OdpovědětVymazat
 3. Jitko, jak to hned v obci dobře vypadá, když se kostelíček nebo kaple opraví? a nejen ony, ale i zámeček nebo jiné velké budovy. Moc pěkně se ti povedlo tohle vše zdokumentovat. Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
 4. Jitu, krásné fotografie. Je dobře, že se investují peníze do opravy památek, hned to vypadá lépe a zůstanou zachovány pro další generace.
  U nás se mraky se sluníčkem střídají na obloze už od rána. Ovšem studený vítr mě odradil někam jít.
  Měj pěkný víkend.

  OdpovědětVymazat
 5. Jitu moc hezký výlet i fotografie ze zajímavých míst. Krásná je ta kaplička, kostelík a zámek. Pohledy na zelené pláně jsou také hezké. Za Valečovem pěkně dramatická obloha. U nás je počasí jako na houpačce. Přeji Ti moc krásné a pohodové dny.

  OdpovědětVymazat
 6. Samé zajímavosti jsi nafotila, hezký víkend ⚛ ღ ♥

  OdpovědětVymazat
 7. Jituško, moc se mi líbí obě jména těch vesnic. Kaple i kostel vypadají dobře, škoda toho nepřístupného parku...
  Přeji příjemnou neděli, Helena

  OdpovědětVymazat
 8. Anonymní23.01.22 8:41

  Pani Jitko,to jste mohla klidně projít domovem až ke kapli.My jsme to tam prošli i když možná,že to teď nejde kvůli nějakým omezením.Zámek i kaple jsou krásné
  Jsem pravidelnou návštěvnicí vašich stránek,máte tu pořád nějakou zajímavost.
  Díky Alena

  OdpovědětVymazat
 9. Moc ráda jsem se podívala do míst, která neznám. A je tam co okouknout.
  Pěknou neděli !
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 10. Jitko, je fajn objevovat nová místa i díky přáním někoho jiného. Občas se nám to už také stalo. Kaple i zvonice je krásně opravena, určitě stála za návštěvu. Krásné fotky, na těch prvních to vypadá, že se blíží jaro.
  Měj hezkou neděli. D.

  OdpovědětVymazat
 11. Vždy rád vidím, že se daří nějaké památky zachránit, opravit nebo "jen" udržovat v dobrém stavu. A v tvém příspěvku je od všeho něco, navíc z míst která neznám, takže super!

  OdpovědětVymazat
 12. Jituško, moc ráda jsem se podívala. Nikdy jsem v těchto místech nebyla. Kostel je krásný.
  Přeji ti pohodový víkend. Iva

  OdpovědětVymazat
 13. Jituš, hezký výlet, ráda jsem se podívala. Ty všude něco zajímavého objevíš... Zdraví Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
 14. Překrásná procházka s Tebou, zase jsem něco nového dověděla a hlavně se pokochala nádhernými fotečkami ♥

  OdpovědětVymazat
 15. Parádní fotečky Jíťo, krásnou procházku jsi měla ⚛ ღ ♥

  OdpovědětVymazat
 16. Parádní fotečky♥👍

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za Vaše komentáře,které vždy potěší a kterých si velmi vážím.
Vzhledem k mému problému nebudu děkovat každému jednotlivě,odpovím pouze,pokud budete mít nějaký dotaz k uveřejněnému příspěvku.Děkuji za pochopení