11.10.21

Výlety na kole

 Dokud je hezky snažím se jezdit hodně na kole.Nejvíce o víkendu,kdy nehlídáme psa.Počasí se začíná měnit a přes zimu na kole moc nejezdím.Občas vezmu foťák,ale opravdu jen vyjímečně.Poslední dobou se mnou jezdila hodně moje sestra.U Prosíček,to je část obce Koberovy v okr.Jablonec nad Nisou jsou hezké výhledy.Jenže Suché Skály byly proti sluníčku a tak se mi to moc nedařilo.
Na druhé straně je vidět na Malou Skálu a hrad Frýdštejn.

Dole je Malá Skála

A když jsme se ještě otočily,tak je tu vidět i na Krkonoše.Je to moc hezké místo
Malinké Trosky


Zabočily jsme na lesní cestu a ani nevěděly,kde vyjedeme.Ale každá cesta někam vede.Vyjely jsme v obci Rakousy.Holky,jak nás viděly daly hned hlavy dohromady.
Jelo se tady moc pěkně.Nad hlavou nám prolétl dravec.No,fotka se moc v té rychlosti nepodařila.Chvíli nás sledoval.


V zeleni se schovává řeka Jizera

Tady nám přeběhlo přes cestu nějaké zvíře.Lekla jsem se,zda to není zatoulaný pes.Mám je ráda,ale psů bez doprovodu se bojím.Doma,při přiblížení jsem zjistila,že to byla liška.Na dálku jsme to nepoznaly.
Jizera v Rakousích.

Mohutná lípa.Místo,které mám ráda.Jak jsme tu nablízku s manželem vždy sem zajedeme.

Maličké Trosky


Při přiblížení trochu větší.


Naposledy motýlek focený mobilem.To jsem se jela projet po okolí sama a bez foťáku.Na chvíli zastavila a nestačila se divit,kde se vzalo tolik motýlů.Povedla se mi jenom jedna fotka.Když jedu dlouho na kole bolí mě hrozně zápěstí a potom fotit a ještě mobilem nejde.


Počasí se pokazilo,ale doufám,že ne nastálo.
Mějte hezké dny

26 komentářů:

 1. Jituš, udělaly jste si se sestrou parádní výlet po krásných místech. Suché skály se dají fotit až odpoledne, mám stejnou zkušenost. 😃 Krásná panoramata, koně na pastvě, ovčí sněm, květy, či na horizontu Trosky. Nádherný fotografický výběr. 👍👍👍
  Měj hezké dny. 🍀🍂

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Alenko,děkuji.Také mám už tu zkušenost,nefotila jsem je z tohoto místa poprvé,ale stejně mně to nedá se znovu pokusit

   Vymazat
 2. To byla ale parádní projížďka. Krásné záběry a ty barvy! Snad bude ještě pěkné podzimní počasí. Měj se hezky, zdraví Marie

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Maruško,děkuji.Barev je teď hodně,ale u nás je to trochu zpomalenější.V sídlišti máme javory a pořád ještě čekám,jsou zelené

   Vymazat
 3. Jíťo super. Nádherná příroda, super koníci ⚛ ღ ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Leni,moc děkuji.Koníci jsou pořád na stejném místě.Jezdíme tu velmi často

   Vymazat
 4. Moc a moc krásné fotečky ♥ ♥

  OdpovědětVymazat
 5. Jitu, to je skutečně nádherná trasa! Ovečky, koníci i liška, a ty výhledy, fakt nádhera!
  Přeji příjemný den, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko,děkuji.O koníčkách jsem věděla,ale co všechno ještě uvidíme jsem nečekala.Jenže potom je těch zastávek více.Proto jezdím první a sestra reaguje podle mě.

   Vymazat
 6. Jituš, z tvého příspěvku je vidět, že i na výletu na kole je toho spousta zajímavého k vidění a focení.
  Pěkný den. Jitka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jituš je.Jednak na elektrokolech toho ujedeme daleko více než bychom i ušly.Na jednom výletě jsme ujely přes 30 km a to už je pěkný okruh.Navíc je okolo Turnova všude krásně.

   Vymazat
 7. Jituško, včera jsem se v Litvínově zastavila u obrovské Lípy, ta na Tvém obrázku mi tu chvilku připomněla. Lípa je stará jako město Litvínov, už jsem Ti kdysi psala jak Litvínov vznikl, jako Hornické město a ta Lípa to vše pamatuje. Díky za vzpomínky. Maru

  OdpovědětVymazat
 8. Maruško,lípy jsou krásné stromy a ta v Rakousích je už taky hodně stará.I v sídlišti máme krásnou lípu.

  OdpovědětVymazat
 9. Jitu, moc krásný výlet jste si na kole udělali a hezky jsi fotila. Krásné výhledy i když už nám tu krásu trochu schovávají podzimní mlžné závoje, stejně je na co koukat. Někdy okem vidíme, co je v dálce a foťák to tak nezachytí. To jsem si říkala po poslední procházce, že to podzimní světlo je zvláštní. Tobě se fotky moc povedly. Přeji ti krásné dny a měj se pěkně.

  OdpovědětVymazat
 10. Jitu, moc hezká projížďka. Obdivuji krásné fotografie. Líbí se mi jak ovečky daly hlavy k sobě jako by si něco říkaly.
  Měj se hezky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Růženko,děkuji.Asi si ovečky o nás něco povídaly

   Vymazat
 11. Jituško tak to jsi měla super projíždku krásné fotečky ty stromy to je paráda teda ovečky koníčci moc hezký jsi to nafotila děkuji za podívanou.Hezké dny popřeji..

  OdpovědětVymazat
 12. Jitko, opravdu nádherné podzimní fotky 👍🍀

  OdpovědětVymazat
 13. Jitko, to je lahůdka. Krásná krajina, ovečky i ta liška a dravec je super. Byla jsi pohotová. Moc se mi všechny fotky líbí. Ještě hodně pěkných dní ti přeji.

  OdpovědětVymazat
 14. Krásný výlet na kole jste měli a pěkné fotky jsi pro nás připravila Jituško ♥

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za Vaše komentáře,které vždy potěší a kterých si velmi vážím.
Vzhledem k mému problému nebudu děkovat každému jednotlivě,odpovím pouze,pokud budete mít nějaký dotaz k uveřejněnému příspěvku.Děkuji za pochopení